понедељак, 12. септембар 2016.

REZULTATI III MEĐUNARODNOG KONKURSA „VEČITI NESMIRAJNIK „


Budući da je na konkurs stiglo puno kvalitetnih radova , žiri je imao veoma težak zadatak. Iz tog razloga je i odlučio da na nesvakidašnji način iskaže svoje zadovoljstvo, a da se ne ogreši o nekog učesnika konkursa, pa je zato i dodeljivao po nekoliko prvih, drugih i trećih nagrada i po više pohvala, jer je nekolicina pristiglih radova bila prilično ujednačenog kvaliteta, pa je smatrao da je to jedino i najbolje rešenje. Nadamo se da će nam svi ostati verni i do
godine, a da ćemo svojim nepristrasnim i stručnim ocenama privući i mnogo novih učesnika. Kvalitet poezije i proze je jedino merilo na pesničkom festivalu Večiti nesmirajnik. Van zbornika je ostalo i dosta dobrih pesama, ali u zbornik su mogle ući samo najbolje. Želimo da ovaj festival bude motivacija da i dalje pišete i da i dalje šaljete svoje radove na naš konkurs i dogodine, a uz sve to budete sigurni da će pravi kvalitet biti prepoznat i istaknut.

Književni klub Mala ptica

ESEJI POSVEĆENI MOMI DIMIĆU
Prva nagrada: Ljiljana Pantelić-Novaković Genius loci
Druga nagrada: Slavica Panzalović-Mastikosa Čovek sa vetrom u leđima

POEZIJA

NAGRAĐENE PESME
Prva nagrada Majo Danilović , Beograd , Provincijalka
Prva nagrada Dragan Marković, Krupanj, Prozor
Druga nagrada Ilinka Vuković, Beograd, Plavi anđeo
Treća nagrada Katarina Kukuruzović, Beograd, Pred svitanje

SPECIJALNA NAGRADA ZA LEPOTU POEZIJE:
Jelena Jevđenić-Ivica Trajković, Banjaluka-Bujanovac, Živi ples
Miroslav Pavlović, Krnjevo, Košava

POHVALjENE PESME
Goran Vitić, Beograd, Večiti nesmirajnik
Slavica Turinski-Lazić, Osijek-Hrvatska, Jesen u Bavarskoj
Nikolina Đorđević, Pančevo, Petak veče/drugi ples
Balša Rajčević, Beograd, Lice i naličje
Slaviša Krstić, Smederevska palanka, Kao što vatra….
Milica Mima Dmitrović, Čačak, Pesmi u sretanje


ODABRANE PESME
Jelena Jevđenić-Ivica Trajković, Banjaluka-Bujanovac, Pjesma buntovne djece
Zorica Paunović, Beograd, Trampa
Sandra Balić Radić, Vlajkovac, Ne dam
Nada Petrović, Kragujevac, Da se probudimo
Vladan Ristić, Kruševac, Teatar snova
Kaja Pančić-Milenković, Pirot, Božji crteži
Nikolina Đorđević, Pančevo, Tražim blagorazumevanje za trgovca
Dragana Šalipurević, Vlasenica-R.Srpska, Vetru,
Mirjana Štefanicki-Antonić, Novi Sad, Kao pticu u nebo
Slobodan Đekić, Vršac, Na zvezdari
Gradimir Obradović, Jagodina, I cvet na kamenu da budeš
Dušan Strugarević, Blace, Zov divljine
Biljana Grošin, Melenci,Moma Dimić u Hilandaru
Biserka Gajić, Kolare-Jagodina, Epilog predstave
Stevan Šarčević, Subotica, Legenda
Branislav Vuković, Berane-Crna Gora, Pored rijeke
Životije Popović-Pop, Skorica, Ponos
Franko Stipković, Zagreb-Hrvatska, Šetnja obalom
Jovica Stanimorović, Niš, Snevač
Aleksandar Arsenijević, Beograd, Pohvala olucima
Vera Pavlović, Beograd, Za S.
Mirjana Popov, Beograd, Sreća
Mirjana Danilović, Beograd, Gatanje
Jagoda Nikačević, Beograd, Rogovi među kril (c)ima
Ratka Marković Marjanović, Beograd, Idi
Ljubomir Vujović, Beograd, Prolazi svet

PESNIČKA NADAHNUĆA
Slađana Popović-Mandžukić, Skorica, Opsena
Dragana Šalipurević, Vlasenica – R.Srpska, Ne verujem da više nisam tvoja
Slađana Obradović, Niš,Portret
Milorad Obrenović, Rogatica-R.Srpska, Da mi strujiš skitničkim venama
Dragica Beka Savić, Bačka Palanka, Kad se život zajeseni
Dragica Obradović, Jagodina, Noćnik
Milica Mirić, Bečej, U neko bakarno predvečerje
David Štefan, Novi Sad, 24
Ivan Gaćina, Zadar-Hrvatska, Pjesma mrtvog pjesnika
Slavica Turinski-Lazić, Osijek-Hrvatska, Ptica iz zlatnih kaveza
Zorica Paunović, Beograd, Kad se zvona ispod vode oslobode
Ilja Mišurević, Barajevo, Ljubavna pesma,
Srđan Bajić, Beograd, Plavi atos
Nela Ranđelović, Niš, Gledam u daljine,
Aleksandra Stojanović, Smederevo, Čemer.
Marica Radić Vidić, Adaševci-Šid, Preokret
Radojka Milošević, Beograd, Ukrašavanje pesme
Mirjana Krbačević, Beograd, Magla
Biljana Tasić, Beograd, Klatno
Jovan Bundalo, Beograd, Posadiću cveće u stihove svoje
Aleksandra Saška Erdeg, Subotica, Tačka vremena
Borisav Bora Blagojević, Ćuprija, Ušla si tiho
Jasmina Malešević, Beograd, Pesnički smisao
Zoran Nikolić, Niš, Život
Ljiljana Rim Živković, Beograd, Tramvaj za nebo
Grozdana Crepajac, Starčevo-Pančevo, Igra
Dušan Mijajlović-Adski, Niš, Ćutek
Mirjana Kiževski, Kać, Nekad i sad
Irena Miletić, Paraćin, Ljubljeni
Sanja Radulović, Doboj-BiH, Natalna karta bijele zastave
Milan Drašković, Beograd, Nevrena pesma,
Milivoj Mirić, Bečej, Neka te obala čuva,
Ljiljana Popović, Knjaževac, Misao u besmiraju želje,
Milko Stojković, Smederevska palanka, Melem pesma,
Aleksandar Milošević, Švedska, Odsjaj kamena
Ani Stajkova Ivanova, Bugarska, Božanstvena magija
Denisa Kondić, Beograd, Bosonoga,
Dragana Jovanović,Beograd, Čekanje
Jasmina Đuza, Beograd, Ljubomora
Slobodan Pupovac, Zagreb, Četrdesetdevet i pol
Aleksandar Marić, Pančevo, Hoću
Milijana Jovanović, Niš, Čežnja i suze
Dragana Goste, Velika plana, Svoja sam reka
Dragana Đurković-Tošić, Čačak, Ispod ožiljaka
Marica Ferhatbegović, Živinice-BiH, Kiklopsko oko
Slađana Milijić, Sokobanja, Ime
Gordana Drakula, Lazarevac, Minimum od maksimuma
Nevenka Bošnjak, Beograd, Glad
Igor Mirić, Bečej, Ovo nije samo groblje
Marina Hrnjaz, Beograd, Sama sam
Ljiljana Pantelić-Novaković, Beograd, Nestaju reči
Slavica Panzalović-Mastikosa, Meljak, Budi
Nataša Radosavljević, Beograd, Ciganska krv
Gordana Vlajić, Pančevo, Pesnikinji
Radovan Sinđelić, Bogatić (Šabac), Čegarske kule oči,
Irena Sretić, Niš, Večeri u suton
Ljiljana Milosavljević, Smederevska palanka, Plava pesma
Smilja Arsić, Novi Sad, Večitom nesmirajniku
Zijad Pandur, Živinice-BiH, Groblja
Miloš Milojević, Nemačka, Oblutak
Irena Nevjestić, Koprivnica-Hrvatska, Pod starim krovovima
Jasna Bulić, Vodanj-Hrvatska, Sreća
Radmila Kovandžić, Smederevska palanka, Čitaocu


LEPOTA PRIPOVEDANjA

NAGRAĐENE PRIČE
Prva nagrada Nevenka Bošnjak-Čolić, Beograd, Lidija
Druga nagrada Zorica Paunović, Beograd, Dukat
Treća nagrada Mirjana Kiževski, Kać, Telegram

SPECIJALNA NAGRADA ZA LEPOTU PRIPOVEDANJA
Dragica Draga Grbić, Višegrad-R.Srpska, Nebo krov
Ljiljana Popović, Knjaževac, Hodajući zid

POHVALE
Aleksandar Arsenijević, Beograd, Umrlica
Mirjana Milošević, Kragujevac, Analfabeta
Milan Drašković, Beograd, U službi muza

ODABRANE PRIČE
Rusija Marinković, Beograd, Produži
Nada Petrović, Kragujevac, Reči u čvor zavezane
Jagoda Nikačević, Beograd, Šake
Slobodan Ilić, Niš, Žute dunje
Vitomir Ćurčin, Zrenjanin, Idealan narod
Slavica Panzalović-Mastikosa, Meljak, Legalna tuga jedne ilegalke
Ilja Mišurović, Barajevo, Jedinstveni iskaz jednog fazana
Dragan Ristić, Niš, Život jednog kostura izložen stalnom napretku
Zoran Nikolić, Niš, Živ
Biljana Grošin, Melenci, Sećanje na Grčku
Jovanka Božić, Valjevo, Eksponat
Ljiljana Pantelić-Novaković, Beograd, U susret svitanju

NADAHNUTE PRIČE
Božidar Pešev, Beograd, Hrkanje maslačka
Jasmina Malešević, Beograd, Behar moje majke
Bratislav Petrović, Bela palanka, Opklada
Gordana Drakula, Lazarevac, Pet rečenica iz života Mije gatara
Milorad Bibin, Zrenjanin, Miris žutih dunja
Radovan Sinđelić, Bogatić, Odlazak
Goran Nedeljković, Resnik, Uspomene
Helena Himel, Ečka, Zajedno
Igor Braca Damnjanović, Draževac, Precizna mehanika
Ljiljana Rim Živković, Beograd, Srećni ljudi zatvorene pameti i zašivenih usta
Katarina Kukuruzović, Beograd, Sandžama
Branka Popović, Italija, Ruža
Stevan Šarčević, Subotica, Priča

NAGRAĐENI HAIKU STIHOVI
Prva nagrada: Ivan Gaćina, Zadar (Hrvatska)
Druga nagrada: Zorica Novaković, Beograd i Zoran Doderović, Novi Sad
Treća nagrada: Dragana Ćatić, Beograd

Specijalna nagrada za lepotu haikua: Franko Stipković, Zagreb i Ankica Nikolić, Aleksinac
Pohvale: Dušan Mijajlović Adski, Niš, Milka Stefanović, Beograd i Jagoda Nikačević, Beograd


NAGRAĐENI CIKLUSI HAIKU POEZIJE
Prva nagrada: Dušan Vidaković, Valjevo Iz pesrspektive Male ptice
Druga nagrada: Baja Saitović-Lukin, Beograd, Cigani na putu
Treća nagrada: Milan Drašković, Beograd, Gavran
Specijalna nagrada za lepotu haiku ciklusa:
Stojanka Milin,Zrenjanin, Život se toči
Pohvale: Slaviša Krstić, Smederevska Palanka i Gordana Drakula, Lazarevac,Puls reči





Постави коментар